aydinlatma-kontrolu-lightmanagement

Aydınlatma sektöründe enerji verimliliğinin önemi gün geçtikçe artmaktadir. Verimliliği daha yüksek çözümler için özellikle son yıllarda enerji tasarruflu ışık kaynakları artmış ve  geliştirilmiştir.

LED gibi yeni nesil ışık kaynakları eski teknolojiyle karşılaştırıldığında enerji sarfiyatını azaltsa da, enerji tasarrufunu maksimize etmek için aydınlatma kontrol ve otomasyon  sistemlerinin kullanılması gerekmektedir.

Aydınlatma Kontrol Sistemleri farklı ışık seviyelerini kontrol etmeye, armatülerin ön ayarlara , sensörlere veya belirlenen yazılım ayarlarına göre açılıp kapatılmasını sağlamaktadır.

Cemdağ’ın C-LiCS Outdoor sistemi, bir kademeli dimle, 1-10V dimle ve DALI sistemleriyle uyumlu olmasıyla, zaman ayarına veya gün ışığına bağlı olarak aydınlatma seviyelerini kontrol edebilmektedir. Tek bir armatürün kontrolü sağlanabildiği gibi, bir grup armatürün, bir bölgedeki armatürlerin veya büyük bir alana yayılan armatürlerin gözlemlenmesini ve kontrolünü sağlanabilmektedir.

Ayarlanması istenilen ışık seviyesi sensör kontrollü olabileceği gibi ön ayarlı olarak da yapılabilmektedir. Gaz deşarjlı lambalar için lambanın ateşleme ve rejime ulaşma süresi göz önüne alınmalıdır.

Başka bir deyişle, Cemdağ’ın C-LiCS Aydınlatma Kontrol sistemleri, tek bir basit armatürden, yeni nesil armatürlerin grup kontrolüne kadar enerji verimliliği yüksek otomasyon çözümleri sunmaktadır.

Print Friendly, PDF & Email